Güncel

Taylan Öztaş Gazetecidir; Serbest Bırakın!

Muhabirimiz Taylan Öztaş dün Kadıköy'de Birleşik Mücadele Güçleri'nin deklarasyon açıklamasını takip ederken gözaltına alındı: Gazetecilik Suç Değildir!

AKP-MHP iktidarının son dönemde ezilenlere dönük artarak devam eden gözaltı, tutuklama ve baskıları sürerken, saldırıların bir ayağında da hedefte devrimci-sosyalist-yurtsever basın var!

İşçilerin, emekçilerin sesi olan devrimci, sosyalist, yurtsever basın, her gün yeni bir baskı, sansür, engelleme ve saldırı ile karşı karşıya kalıyor.  Geçtiğimiz günlerde MA muhabirlerinin haberleri gerekçe edilerek gözaltına alınması ve tutuklanması; ETHA muhabiri Pınar Gayıp’ın yalan söylemlerle gözaltına alınıp ev hapsi alması örneğinde somutlaşan devrimci-sosyalist basına yönelik saldırıların son halkası dün yaşandı.

Kadıköy’de düzenlenmek istenen basın açıklamasında haber takibi yapan muhabirimiz Taylan Öztaş ile MA muhabiri polis tarafından  önce engellenmek istendiler, ardından  darp edilerek gözaltına alındılar.

Polis, objektifini emek ve demokrasi güçlerinin; Kürtlerin, Alevilerin, kadın ve LGBTİ+ların isyanı ve direnişine çeviren sosyalist-yurtsever basın geleneğinin taşıyıcısı olan Taylan Öztaş’ın, MA muhabirlerinin ve diğer tüm basın emekçilerinin görevini yapmasını engellemekte, şiddet uygulamakta, gözaltına almakta, yaptıkları haberlerden dolayı tutuklamaktadır!

Halkın haber alma hakkını savunan, gazeteciliği gerçeklerin ezilenlere ulaştırılması olarak gören devrimci-sosyalist ve yurtsever basın bugüne kadar susmadı, bundan sonrada susmayacak!

Özgür Gelecek, gerçeğin sesidir! Gerçek olan işçi ve emekçilerin, tüm ötekileştirilenlerin yaşadıklarıdır! Gerçekler olan budur ve bu yüzden devrimcidir!

Bir kez daha ilan ediyoruz ki muhabirimiz Taylan Öztaş gazetecidir, gazetecilik suç değildir!

Taylan Öztaş’ ı serbest  bırakın!

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu