Dünya

Jharkhand’daki Maoistlerden eylem

Hindistan Jharkhand'da Maoistler tarafından yapılan eylemde 26 polisin yaralandığı, yaralananların, Ranchi'deki özel bir tıbbi hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Hindistan Komünist Partisi (Maoist), salı sabahı Jharkhand’daki Sarikela-Kharsawan bölgesinin Kuchai polis karakolu sınırları altındaki Rai Sindri tepelerinde bir dizi el yapımı patlayıcıyla saldırı gerçekleştirdiği ve saldırıda merkezi polis gücü ve eyalet polisinden en az 26’sının ileriye sürüldü.

Yaralananlar, Ranchi’deki özel bir tıbbi hastaneye kaldırıldı. Personelin 24’ü, Maoist karşıtı operasyonlar konusunda uzmanlaşmış bir CRPF ekibi olan 209 Tabur Komutanlığı’na(COBRA) bağlı iken iken, geri kalanlar eyalet polisinin özel görev gücü Jharkhand Jaguar’dandı. “Yetkililere” göre, patlamayı gerçekleştirdikten sonra geri çekilen Maoistler ile doğrudan bir çatışma yaşanmadı. Kuvvetler bölgeyi kordon altına aldı ve arama işlemleri yapıldı.

Yaralanan 11 kişinin ise akşam saatlerinde taburcu edilirken 3 CRPF personelinin durumunun hala kritik olduğun söyleniyor. (Çeviri: Özgür Gelecek)

Kaynak: https://www.hindustantimes.com

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu