Emek

Handan Toprak’a mektup:”Asıl hırsız sensin!”

İstanbul: Avcılar Belediyesi temizlik işçilerinin direnişi 144. gününde. Sendikalı oldukları için işten atılan işçilere geçtiğimiz Ağustos ayında maaşlarını alamadıkları için eylem yapan ve bu yüzden işten çıkarılan işçiler de eklenmişti. Toplamda 325 işçiyi işten çıkaran ve “Önce İnsan” diyerek propaganda çalışmaları yürüten CHP’li Avcılar Belediyesi Başkanı Handan Toprak, işçilerin haklarını gasp etmeye devam ediyor.

Son süreçte hayvan hakları ile ilgili de çalışmalar yürüten Toprak’ın gerçek yüzünü teşhir etmek üzere Avcılar’dan bir Partizan okurunun kaleme aldığı yazıyı yayımlıyoruz:

144 gündür bir direniş yankılanıyor Avcılar Belediyesi önünde. Bir hak arama mücadelesi ve ekmek kavgasının çığlığıdır bu yankılanma. Yoksul ve emekçi belediye işçileri, anayasal haklarını kullanıp sadece el yüz yıkamak için bir duş, soğukta ve kar altında dışarıda oturmamak için bir dinlenme salonu ve alınterlerinin karşılığı olan maaşlarını zamanında almak için sendikalı oldular.

Hayvana, doğaya ve kısacası her şeye dost olan sözde demokrat Belediye Başkanı Handan Toprak, yasal hakkı olan sendikayı kullanan 325 işçiyi işten attı. Toprak, savunduğunu zannettiği değerleri çiğneyip işçi kıyımı yaptı. Ve her geçen gün bu çirkin yüzünü daha fazla göstermeye başladı. Yalan yanlış pankartlar, afişler ve bildiriler dağıtıp onurlu temizlik işçilerini hırsızlıkla suçladı.

Bir temizlik işçisi çöpten başka ne çalabilir? Asıl hırsız sensin. Emekçinin hakkını çalan, çırpan ve hiçe sayan bir hırsızsın.

Yalanlarını ve kendince kurduğun sermayenin saltanatını, yalancı gülücüklerle ve masum hayvanları kullanarak yaptırdığın bilboardlarla kapatamazsın.

Emeğin ve emekçinin safında, emek düşmanlarının tam karşısında olan Partizan’lar olarak, yaptığın işçi kıyımını her yerde fişlemeye ve çirkin yüzünü ortaya çıkarmaya devam edeceğiz.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu