GüncelManşet

DAİŞ çetelerinin kaçmasına göz yumuluyor

H. Merkezi: Geçtiğimiz günlerde Rojavalı Kürt grubu cihatçı çetelere teslim edileceğiyle gündeme gelen Hatay Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezi bu sefer de DAİŞ üyelerinin kaçmalarına izin vermesiyle gündeme geldi.

5 bin dolar karşılığı kaçmalarına göz yumuluyor

DİHA’nın haberine göre, merkezde çalışan bir işçi DAİŞ mensubu katliamcıların para karşılığı kaçmalarına izin veriliyor. 5 bin dolar karşılığında merkezde kalanların kaçmalarına izin verilirken parası olmayanlara ise YPG/YPJ ve Esad’ın ordusuna karşı savaşma teklifi götürülüyor. Merkez zaten ilk günden bu yana DAİŞ ve cihatçı çetelerin yuvası olarak biliniyor.

Her zamanki senaryo

Merkezde meydana gelen 25 Haziran’daki 11 DAİŞ üyesinin firarı meselesinin tamamen kurgu olduğu aslında kaçmalarına göz yumulduğu söyleniyor. Olay günü her zamanki senaryoyla kameralar bozuluyor ve elektrikler kesiliyor. Hatay genelinde herhangi bir elektrik arızası veya kesintisi yaşanmamışken sadece Geri Gönderme Merkezi’nde elektrikler kesiliyor ve o gece de 11 DAİŞ üyesi firar ediyor.

İddialar üzerine aranan Hatay il Göç İdaresi’ne bağlı Geri Gönderme Merkezi yetkilileri, “Konuyla ilgili telefon numaranızı alalım. Size geri döneceğiz” dediler, ancak ne geri dönüş yapıldı ne de daha sonra aranıldıklarında telefonlara cevap verildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu