Güncel

Adana 1 Mayıs Tertip Komitesi’nden basın açıklaması

Adana: “Canlı bomba ihbarı olması” nedeniyle Atatürk Parkı’ndan Uğur Mumcu Meydanı’na yürüyüş ve mitingin iptal edilmesi ile ilgili Adana 1 Mayıs Tertip Komitesi konuya ilişkin basın açıklaması düzenlendi.

Sabah saatlerinde Eğitim Sen Şube binasında yapılan açıklamasında “bugünün 1 Mayıs işçinin, köylünün, emekçinin, işsizin, memurun, kadınların, gençlerin, tüm ezilenlerin bayramının olduğu” ifade edilerek “Ancak bugünü de diğer bayramlar gibi kutlayamıyoruz. Günler öncesinden yapılacağı belli olan 1 Mayıs kutlamaları her yıl olduğu gibi bu yıl da Mimar Sinan alanında toplanılıp Uğur Mumcu Meydanı’na yürünecek ve burada 1 Mayıs coşku ile kutlanacaktı” denildi. 

 

“Gerekçelerimiz…”

Dün Tertip Komitesi’ne Mersin, Adana ve Gaziantep illerinde 1 Mayıs kutlama alanlarında canlı bomba saldırıları olabileceği bilgisi ulaşmıştır” şeklinde devam eden açıklamada “Nitekim bugün sabah saat 09.30 sıralarında Gaziantep’te miting alanına 200 metre mesafede patlama olmuştur ve bunun sonucunda 1 Mayıs mitingi Gaziantep’te iptal edilmiştir. Tüm bu gerekçelerle Adana’da 1 Mayıs Kutlama Programı Tertip Komitesi’ni oluşturan Adana Barosu, Adana Tabip Odası, TMMOB ve KESK tarafından yeterli güvenlik önlemleri alınamayacağı gerekçesiyle iptal edilmiştir” denildi.

Açıklamada ayrıca siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının kendi programlarını yapabilecekleri vurgulandı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu