Güncel

İzmir’de Polisten yeni bir fişleme

H. Merkezi: İzmir’de polis başka bir fişleme olayına daha imza attı.  Kürt ve Alevi öğrencileri fişlemek için “pilot bölge” seçilen İzmir’de polis “okul polisi” adı altında bir uygulama başlattı.

Uygulamayı, “Okuldaki şiddeti engellemek” şeklinde gerekçelendiren İzmir Emniyet Müdürü okuldaki Kürt ve Alevi öğrencileri fişlemeye başlamış.

Konuya dair basın açıklaması yapan Eğitim-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Abdullah Tunalı, “Okul polisi Eski İzmir, Yurtoğlu, Limontepe bölgesindeki okullara giderek okul idarecileriyle görüştü ve düzenlenecek bir yemek organizasyonu için okuldaki Alevi ve Kürt olanlardan beş öğrencinin ismi istedi” dedi.

 

Kürt ve Alevi öğrenciler TİKKO ve PKK’yi destekliyor!

 Tunalı, öğretmenlerin neden sorusunu emniyetin, “Gezi direnişinde Aleviler ön plana çıktı, TİKKO ve PKK’yi destekleyip bölücülük yapanların içlerinde Aleviler var bu nedenle ismi istenen çocukların ailelerinin kapılarına gidilecek, bu ailelerin çocuklarının suça bulaşmalarını engellemek için sunum ve seminerler, etkinlikler düzenlenecek” şeklinde cevap verdiklerini bunun farklı kimlik ve inanç kesimlerini potansiyel suçlu görme ve açık bir fişleme faaliyeti olduğunu belirtti. 

Polisin çokça bu ve benzeri yöntemlere başvurduğu bilinen bir gerçekken daha yakın bir zamanda İzmir‘de lise öğrencisi YDG okuru Umut Fındık’ı gözaltı işlemi dahi yapmadan saatlerce gözaltına almış ve korkutmaya çalışmıştı.  

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu