Güncel

İzmir’de Özgür Gelecek okurları dayanışma kahvaltısında buluştu

İzmir: Özgür Gelecek İzmir okurları, bir kahvaltı etkinliği düzenleyerek bir araya geldi.

İzmir’de Özgür Gelecek okurları Ocak ayı vesilesiyle şehitleri anarken, birbirleriyle olan bağı güçlendirmek ve dayanışmak amacıyla bir kahvaltı etkinliği düzenledi.

Konak’ta bulunan Peppo Cafe’de yapılan kahvaltıda, son süreçte artan saldırılara karşı daha fazla bir araya gelmenin ve dayanışmanın önemine vurgu yapıldı. Devletin saldırılarının en üst seviyede olduğu bu dönemde, gerileme olduğunun üzerinde durularak “nelerin eksik ve yanlış yapıldığı” üzerine tartışmalar yürütüldü.

Devrim ve Komünizm Şehitleri Haftası olması nedeniyle kahvaltıda en önemli gündem şehitlerin devrimci pratikleri oldu. Şehitlerin anısına yapılan saygı duruşunun ardından şehit yoldaşları tanıyan okurlar devrim ve komünizm şehtilerle ile ilgili anıları anlattı. Şehitlerin zor zamanlardaki pratikleri ve devrimci iradeleri anlatılarak, onların yaşamlarından öğrenilmesi gereken çok şey olduğu konuşuldu.

“Savaş generali Nubar Ozanyan’ın örnek alınması gereken bir yaşamı var”

Konuşmalarda Rojava’da şehit düşen Proletarya Partisi’ne bağlı Halk Ordusu komutanı Nubar Ozanyan bu vesileyle bir kez daha anıldı. Bu yıl kaybettiğimiz Nubar Ozanyan’ın etkileyici yaşamı olduğu vurgulanan tartışmalarda örnek alınması gereken yaşamı olduğu dile getirlidi.

Nubar hakkında yazılan yazılar ve anlatılanlar hatırlatılarak onun sağlam bir komünist olduğuna vurgu yapıldı. Savaş pratiğinden örnekler verilerek, savaşın içerisinde kendini geliştirdiğine ve her zaman için yoldaşları ve halk ile olan ilişkisinin üzerinde tartışmalar gerçekleştirildi.

Kahvaltı etkinliği sohbetlerin ardından sona erdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu