Güncel

İzmir’de 13 Şubat boykotuna yasak

H. Merkezi: 13 Şubatta “Laik ve Bilimsel Eğitim” talebiyle yapılacak olan boykota İzmir’de valilik tarafından yasak geldi.

Yasak yazısında boykot çağrısı yapan Birleşik Haziran Hareketi (BHH) için “Ak Parti karşıtıdır, boykotuna katılana disiplin işlemi yapılsın” denildi.

İzmir Vali Yardımcısı Mustafa Harputlu’nun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yolladığı gizli yazıda; Alevi örgütleri, Eğitim-Sen ve Birleşik Haziran Hareketi’nin 13 Şubatta ülke genelinde çağrı yaptığı “Laik ve Bilimsel Eğitim” için okul boykotuna katılacak ‘milli eğitim personeli’ ve ‘öğrenciler’e disiplin işlemi yapılması talimatı verildi.

Harputlu yazısında, “BHH isimli yapılanmanın izleyeceği yol ile mücadele yönteminin sayın Cumhurbaşkanı, sayın Başbakan ile Ak Parti politikalarının karşıtı” olduğunu, “Boykotlarda Gezi Parkı eylemlerini yeniden canlandırmak ve genel seçimler öncesi karmaşa yaşanmasına sebebiyet vermek” istenildiğini savundu.

BHH’nin Erdoğan ve AKP karşıtı bir çizgi izlediği belirtilerek şöyle denildi: “Marksist ve radikal sol grupların, partiler ve oluşumların bir araya gelmesiyle oluşturulan BHH isimli yapılanmanın izleyeceği yol ile mücadele yönteminin sayın Cumhurbaşkanı, sayın Başbakan ile Ak Parti politikalarının karşıtı olarak, Marksist biçimde sokakta mücadele yöntemi olduğu; 7 Haziran 2015 pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimleri propaganda sürecinde BHH’nin radikal sol söylemli etkin bir seçim propaganda faaliyeti içerisinde olacağı anlaşılmaktadır.”

Boykota İzmir’deki milli eğitim personeli, öğrenci ve velilerin de katılacağının göz önünde bulundurulması gerektiği belirtilerek, “Merkez il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri ile okul idarecilerinin konu hakkında bilgilendirilmesini, örgütlü bir şekilde eş zamanlı olarak yapılacak eylemlere iştirak eden milli eğitim personeli ve öğrencilerinin tespitinin yapılarak disiplin yönünden gereğinin yapılması” istendi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu