Gençlik

İzmir YDG dönemsel toplantısını gerçekleştirdi

İzmir: 28 Ocak günü bir toplantı gerçekleştiren İzmir YDG, Newroz ve okulların kapanmasıyla sömestır sürecini nasıl ele alacaklarını planlayan bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantının ayrıntıları şu şekilde:

 

“İzmir’de Yeni Demokrat Gençlik geçmiş süreç ve önümüzdeki süreci değerlendirdiği bir toplantı yaptı. Toplantı, Yeni Demokrat Gençlik’in divan toplantısı gündemleri, önümüzdeki süreçte Newroz ve okulların kapanmasıyla sömestır sürecini nasıl ele almasının gerektiğini, YDG kadın komisyonun toplantı aktarımı, HDK kongresinin aktarımı ve Ocak ayı şehitleri anmasındaki görev ve sorumluluklarının gündemine aldığı bir toplantı gerçekleştirdi.

Divan toplantısına yönelik yapılan tartışmada ilk olarak tarihine yönelik önerilerle toplantı başladı. 11 Şubat’ın divan toplantısı için uygun bir tarih olması düşünüldü. Ayrıca YDG’nin merkezi bir kampanya çalışması örgütlemesinin gerektiği ve bu kampanya çalışmasının da Newroz gündemli olmasının gerekliliği vurgulandı. Newroz çalışmasını kampanya şeklinde örmenin hem alan örgütlülüklerini harekete geçirmesi, hem de Kürt halk gençliği içersinde örgütlülük yaratmada faydalı olacağı açığa çıktı.

Önümüzde olan takvimsel eylemlikleri T.Kürdistanın’da yaşanan katliam süreciyle birleştirilmesi ve bunun somut olarak Berkin Elvan eylemlerinde, T.Kürdistanı’nda katledilen çocuklarla birlikte ele alınmasının önemi üzerinde duruldu.

Liseli yoldaşların tüm liselerde yaşanan gelecek kaygısı üzerine bir kampanya çalışması örgütlemesi ve özellikle meslek liselerinde yaşanan staj sömürüsünü ele alan aynı zaman da son zaman da ortaya çıkan meslek liselerine verilen ek puanın kaldırılmasının teşhirinin yapıldığı kuşlama ve bildirilerle liselerde bu perspektifle faaliyet yürütmesi tartışıldı.

Sömestır süresi boyunca yoldaşların “Felsefenin Temel İlkeleri” adlı kitabın okunup alanda olan yoldaşlarla, belirlenen kitap üzerine eğitim çalışması yapılması karalaştırıldı. Aynı zaman da Özgür Gelecek gazetesinin kampanya çalışmasının daha fazla sahiplenilmesinin ve buna yönelik stantların açılması ve bu stant çalışmasıyla tüm ilişkilerimizin harekete geçirilmesi, tatil sürecinde hedef olarak belirlendi.

Son olarak Ocak ayı şehitleri anmasında Yeni Demokrat Gençlik adına açıklama yapacak, yoldaş belirlendi ve tüm ilişkilerimizin yapılacak olan anmaya katmak için bir liste hazırlanarak toplantı sona erdi.

İzmir Yeni Demokrat Gençlik”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu