Güncel

İzmir Partizan’dan greve katılım ve şehitleri sahiplenme çağrısı

H. Merkezi: Dün (10 Ekim) Ankara katliamında şehit düşenleri anmak, cenazeleri sahiplenmek için İzmir Partizan bir çağrı yaptı.

Çağrıda sendikalar ve emek örgütleri tarafından yarın yapılacak greve katılım çağrısı yapılırken, Ankara şehitlerinin cenazelerine kitlesel katılım, anmaları sahiplenme çağrısı yapılan açıklama şöyle: ”Faşist TC devleti kanlı tarihine Ankara katliamı ile bir çentik daha attı. Bizler bu kanlı katlim tarihinden biliyoruz ki bu katliam ne ilk katliamdı ne son katliam olacak. Binlerce insanın toplandığı Ankara Tren Garında AKP-IŞİD işbirliğinde organize edilen katliamda yüzlerce yoldaşımızı, siperdaşımızı arkadaşımızı şehit verdik, yüzlercesi yaralandı. Acımız öfkemizi biliyor, bu öfke ile alanları sokakları faşist Türk devletine dar edeceğimizi haykırıyoruz.

Gözyaşlarımızı içimize akıtarak, öfkemizi bilincimize çıkararak hesap sormak için alanlara çıkıyoruz.

Yarın (12 Ekim) sendikalar tarafından ilan edilen grev eylemlerine dilimizde yoldaşlarımızın sloganları ile eylem alanlarında yerimizi alıyoruz. Tüm yoldaşlarımızı, taraftarlarımızı, devrimci demokrat kamuoyunu alanlara çıkmaya, faşist TC devletini teşhir etmeye, hesap soracağımızı haykırmaya çağırıyoruz.

Ankara katliamında yaşamını yitiren İzmir şehitlerinin naaşlarını yarından itibaren gelecektir. Şehitlerimizi, onlara layık bir şekilde sahiplenmeye, anmalara kitlesel katılım çağrısı yapıyoruz.

Ankara katliamında aramızdan alınan HDP Karşıyaka İlçe Örgütü yöneticimiz Ayşe Deniz’i yarın (12 Ekim 2015) ikindi namazından sonra Karşıyaka Soğukkuyu Camii’nden alarak Doğançay Mezarlığı’nda sonsuzluğa uğurlayacağız.

Berna Koç için İzmir Halkevi’nde Anma ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Önüne Yürüyüş yapılacak ardından iki şehit birlikte toprağa verilecektir.

İzmir şehitlerimizi anmak için tüm halkımıza çağrımızı yineliyoruz.

İzmir Partizan”  

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu