GüncelManşet

İzmir, Aydın ve Rize Fındıklı Özgür Gelecek Okurlarından dayanışma mesajı

H. Merkezi: Gazetemiz Özgür Gelecek’e yönelik gasp ve tehdit saldırılarına geçtiğimiz günlerde bir yenisi daha eklenmişti. Ailesini ziyaret etmek için Antakya’da bulunan muhabirimiz, bir okurumuzu görmek için yanına gitmiş ve burada muhabirimize kurulan pusu ile darp edilmişti. Şiddete dair birçok bölgeden tepkiler gelmeye devam ediyor. İzmir, Aydın ve Rize Fındıklı Özgür Gelecek okurları bir açıklama yaparak, “Bize, kültürümüze ait olmayan şiddete karşı tavır almaya devam edeceğiz” dedi.

“İstanbul Özgür Gelecek bürolarına dönük şiddet ile başlayan süreç, İzmir bürosunun gasp edilme çabasının ardından bir Özgür Gelecek emekçisine dönük şiddet ile devam etmiştir. Başlatılan ve sürdürülen bu şiddet vb. yöntemler bize, geleneğimize, kültürümüze ait değildir. İzmir, Aydın ve Rize Fındıklı Özgür Gelecek okurları şiddet içerikli yöntemler karşısında tavır almaya devam edeceklerini belirterek, şiddeti kınadıklarını şiddete başvuranların bu yöntemden vazgeçmesi çağrısı yaptı.

 

Özgür Gelecek gazetesi ve emekçileri yalnız değildir

İzmir ve Aydın ÖG okurlarının yaptığı açıklama şu şekilde devam etti; “Özgür Gelecek Gazetesi ve emekçilerine dönük şiddet, tehdit vb. uzun bir süredir tüm tepkilere ve çağrılara rağmen devam etmektedir. Bugün Özgür Gelecek şahsında yaşanan şiddet, darp, gasp olaylarının, kesinlikle halk arasındaki çelişkilerin çözüm yöntemi olmadığını ve derhal bundan vazgeçilmesinin çağrısını yapıyoruz. Devrimciler arası şiddet bugün olduğu gibi hiç bir dönem çözümü olmamış aksine sorunu, krizi büyüten bir noktaya denk düşmüştür. Devrimcilere dönük saldırılar, tehditler, devrimci bir çizgide yayın yapan Özgür Gelecek gazetesine, bürolarına dönük gasp vb’lerinin kabul edilebilir bir yanı yoktur.

Şiddet içerikli her türlü saldırılara karşı başta Partizan kitlesi olmak üzere tüm devrimci demokrat kamuoyunu tavır almaya çağırıyoruz. Bu saldırılara karşı çıkmamak, bir devrimcinin tırnağının kanamasından vicdanı olarak ta sorumlu olacağız.

Ezilen kesimlerin sesi olan gazetemiz ve çalışanlarına dönük şiddet uygulayanlara bundan vazgeçme çağrısı yapıyoruz. Özgür Gelecek gazetesi ve emekçileri yalnız değildir”

 

Rize Fındıklı ÖG okurları: Gazetemizi okumaya ve savunmaya devam edeceğiz

Rize Fındıklı ÖG okurlarının dayanışma mesajlarında da şu ifadelere yer verildi: “Antakya’da Özgür Gelecek muhabirine yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bu tür saldırılar karşı devrime hizmet eder. Bizler Rize Fındıklı’da ki okurlar olarak gazetemizi okumaya ve savunmaya devam edeceğiz.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu