Güncel

Yunanistan’da faşist saldırı

H.Merkezi: Faşist Altın Şafak Partisi üyeleri Yunanistan’da Romanların evlerini ve Arabalarını ateşe verdi. Her geçen gün saldırılarını arttıran faşistler mahalleleri basarak evlere saldırdı. Saldırıda 60 ev ve 4 araba yanarken,  bir kişi de ağır yaralandı.

Saldırıların planlı olduğunu iddia eden Halk daha önce de Altın şafak üyeleri tarafından tehdit edildiklerini belirttiler.

Buna karşın Polis yaptığı açıklamada yaşanan olayların iki Yunan ve Roman’ın arasında yaşanan kavgadan dolayı ortaya çıktığını söyledi.

Olayların ardından Mahalleye gelip olayların lehine açıklamalarda bulunan Altın Şafak Milletvekili Konstandions Barbarusi Halk’ın iddialarının gerçekliğini adeta onayladı.

Daha önce de birçok kez Romanlar ve faşistler arasında bu tür gerginlikler yaşanmış ve Belediye Romanların bazı kulübelerini “kaçak” olduğu iddiasıyla yıkmıştı.

Burada altı çizilmesi gereken nokta ise doğrudan Devlet eliyle Polis ve Belediye tarafından Romanlara uygulanan ırkçı baskılardır. Altın Şafak Partisi Milletvekili’nin Mahallede yaptığı açıklamada bunun bir kanıtıdır.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu