Güncel

Yüksel Direnişi 228’inci günde

H.Merkezi: açlık grevindeki Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya desteklerini sürdüren yüksel caddesi direnişçileri, bir kez daha bir araya geldi.

Yüksel Direnişçileri 228. günde Nuriye ve semih’in serbest bırakılmasını istedi. Günlerdir her eyleme saldıran polis bugünkü eyleme saldırmadırmaması dikkat çekti.

KHK ile işlerinden ihraç edilen ve ardından tutuklanan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için Ankara Yüksel Caddesi’nde bir kez daha eylem yapıldı.

“Nuriye ve Semih yanlız değildir” sloganıyla İnsan Hakları Anıtı yakınında bir araya gelen kitle, yoğun polis ablukasında basın açıklaması yaptı.

“Bayram boyunca eylemimiz sürecek”

Eğitimcilerin açlık grevinde 108 günün geride kaldığına dikkat çeken eğitimci Acun Karadağ, “Bizim bayramımız, arifemiz yok. Bayram boyunca da eylemimiz sürecek” dedi.

Karadağ, “Şekerimiz ve kolonyamızla bu sokaklarda olacağız. Halkımızı Yüksel e bekliyoruz. Bugün arife diye polis, gaz sıkmıyor, saldırılmıyor. Bunlar 11 ay saldırıp 1 ay oruç tutarak arındıklarını sanıyorlar” açıklamasını şeklinde sürdürdü:

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu