Manşet

YPG Serêkaniyê‘de çetecileri püskürtüyor

H.Merkezi: Suriye’nin Serêkaniyê kentinde çeteci gruplara karşı operasyonlar düzenleyen Halk Savunma Birlikleri (YPG), kentteki kontrolün yüzde 90’ını ele geçirdi. Çatışmalarda çeteci gruplar ağır kayıplar verdi. Suriye’nin Serêkaniyê kentine düzenlediği saldırıların ardından yaşanan çatışmalar 8. gününe girdi.

Sürekli Türkiye tarafından desteklendikleri gündeme gelen, hemen hemen bütün lojistik desteği de TC tarafından sağlanan çeteci gruplarla YPG güçleri arasında yaşanan çatışmalara bir yenisi 23 Ocak’ta eklendi. Dün YPG güçlerinin düzenledikleri operasyonların ardından gece 01:00 sularında yeniden şiddetli çatışmalar yaşandı.

 Kentteki kontrolün yüzde 90’ı YPG’de
Tel Xelef’e doğru kaçan çeteci gruplar yeniden saldırı girişiminde bulundular, ancak YPG’nin anında karşılık vermesi üzerine geri çekilmek zorunda kaldılar. Akşam saatlerinde kentin hastane çevresinde konumlanan çeteciler, gruplar halinde burayı terk ederken, bölgede kontrol YPG güçlerinin eline geçti.

TC’nin kontrolündeki sınır üzerinden geliştirilen bir saldırı da geri püskürtüldü. Akşam saat 22.00’de Hasekê yolu Qews karşısındaki yolda çetelere ait 3 araç YPG’liler tarafından vuruldu. Ertesi gün saat 19.00’da ise bir başka araca düzenlenen eylemde 4 çeteci öldürüldü, çok sayıda çetecinin de yaralandığı öğrenildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu