Güncel

YPG: Polat yoldaşın direniş ruhuyla zafere ulaştıracağız

YPG savaşçısı Polat Efrîn’in, Bilbilê ilçesine bağlı Qizilbaş köyünde son cephanesine kadar direndikten sonra kalan bombaları ile fedai eylem gerçekleştirmesine ilişkin YPG bir açıklama yayımlayarak, “Çağın Direnişi’ni Polat yoldaşların direniş ruhu ile zafere ulaştıracağız” dedi.

H. Merkezi: YPG Basın Merkezi, yayımladığı yazılı açıklama ile Bilbilê ilçesine bağlı Qizilbaş köyünde son cephanesine kadar direndikten sonra kalan bombaları ile fedai eylem gerçekleştiren savaşçıları Polat Efrîn’in kimlik bilgilerini açıkladı.

 

Basın Merkezi tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Efrîn’deki Çağın Direnişi 52’inci gününde de tüm şiddeti ile sürüyor. Başta Efrîn halkı olmak üzere, Kuzey Suriye ve dört parça Kürdistan halkları ile yurtdışında bulunan halklarımızın direnişini selamlıyoruz. YPG ve YPJ güçlerinin Kurmanc Dağı’nda 52 gündür sürdürdüğü direnişte yer alan bir diğer Kurmanc Dağı genci zaferi garantileyen bir eylemde bulundu. Yoldaşımız Polat Efrîn Qizilbaş köyünde gerçekleştirdiği eylem ile Çağın Direnişi’nin öncüsü olan Avesta Xabur ve Îlan Dara’ların kervanına katıldı.

YPG ve YPJ savaşçıları direnişlerini her geçen gün yükseltecektir. Her bir savaşçımız ve komutanımız işgalci Türk devleti, El-Nusra ve DAIŞ çetelerinin topraklarımızı işgal etmesine izin vermeyecektir. Tüm halkımıza Avesta, Îlan ve Polat gibi çocukları olduğu müddetçe yenilginin olmayacağını ve her daim zafere yürüneceğini belirtmek isteriz. İşgalci Türk devleti teknik silahlara ve çetelere sahip olabilir ancak kimse unutmasın ki bizim de kahraman ve direnişçi bir halkımız ile Avesta, Îlan ve Avesta gibi kahraman savaşçılarımız var. Bu nedenle Efrîn direnişinin zaferi kesinleşmiştir ve işgalci devletin, El-Nusra ve DAIŞ’in bu topraklarda barınmasına hiçbir zaman izin vermeyeceğiz.

Polat yoldaşımızın ailesi başta olmak üzere tüm kahraman direnişçi halkımıza başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Halkımızın başı sağ olsun. Efrîn’deki direniş ve mücadeleyi yükseltme sözü veriyoruz.

 

Şehidimizin kimlik bilgileri şöyledir:

POLAT EFRIN

Kod Adı: Polat Efrîn

Adı ve Soyadı: Merwan Omer

Anne Adı: Meryem

Baba Adı: Elî

Doğum Yeri: Efrîn/Bilbilê

Şahadet Yeri ve Tarihi: Gundê Qizilbaş / Bilbilê / 12 Adar 2018

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu