Güncel

Yolsuzluk ve Rant kavgası Protesto Edildi

Bursa: Egemenler arasındaki yolsuzluk ve rant kavgası “Diren Bursa” tarafından gerçekleştirilen bir yürüyüş eylemiyle protesto edildi.

19 Aralık akşamı Setbaşında toplanan kitle “Çaldığınız Halkın Parasıdır, Kentlerimizdir, Geleceğimizdir, Hesabını Soracağız” pankartı, “hükümet istifa” dövizleri ve sembolik ayakkabı kutuları taşıdı. Buradan Heykel önüne yürüyen kitle, yürüyüş boyunca “Hırsız Vaaar!”, “Hükümet İstifa”, Faşizme Karşı Omuz Omuza” vb. sloganları haykırıldı ve alkışlarla, zılgıtlarla AKP protesto edildi

Heykel önünde yapılan açıklamada; AKP ve Cemaat arasındaki kavgada yolsuzluklarıyla, hırsızlıklarıyla suçüstü yakalanan hükümetin başbakanı Gezi direnişi sırasında yedi direnişçi katledilirken ve onlarca insanımızı kör eden, binlercemizi yaralayan; polisi destan yazdı diye savunanlar, polisimi yedirtmen diyen başbakan bugün kendi pisliklerinin ortaya daha fazla saçılmasına engel olmak, kendilerini aklamak için emniyet müdürlerini yediler diye ifade edildi.

Gezi direnişinde doğasına, geleceğine, onuruna ve özgürlüklerine sahip çıkan milyonlar, sistemin bu bozuk düzeninden hesap soracaktır diyerek önümüzdeki günler için mücadele çağrısı yapıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu