Gençlik

YDG’den Sarıgazi’de Etkinlik

Son dönemlerde devletin özellikle devrimci demokratların halkla birlikte can bedeli kurduğu mahallelere çeteler aracılığı ile saldırıları giderek büyümekte. Hasan Ferit Gedik bu saldırılar sonucu ölümsüzlüğe uğurladığımız son arkadaşımız. Önümüzdeki günler bu saldırıların daha da büyüyeceğini gösteriyor. Buna karşılığında daha da sert ve örgütlü olması zorunluluğu yakıcılığını her geçen gün hissettiriyor. Devlet yaratılan devrimci değerleri çürütmek adına uyuşturucu ve mafyavari örgütlenmeleri destekliyor, daha da ötesinde bizzat içinde bulunuyor.

Bizler İstanbul’daki Üniversiteli ve Liseli Yeni Demokrat Gençlik olarak 2 Kasım Cumartesi saat 15.00’da Sarıgazi Munzur Kültür Derneğin’de bir etkinlik düzenledik. Amacımız hem yoz kültüre karşı gençleri bilinçlendirmek ve önümüzdeki 3 Kasım Alevi mitinginin ve 6 Kasım’ın duyurusunu yapmaktı. Yozlaşma ve asimile toplumsal bir sorundur ve buna karşı 3 Kasım’da “Devletin Alevisi Olmayacağız” şiarlı mitinge çağrıda bulunduk. AFC’nin evladı olan YÖK ve onun ‘yenilenmiş’ haline karşı çıkmak özünde geleceğimize, anadilimize, bilimsel demokratik eğitim hakkımıza ve Ali İsmail Korkmaz‘a sahip çıkmaktır.

Etkinliğe Tiyatro Üniversite ekibinin bir oyunuyla başladık. Ali İsmail Korkmaz’ın anıldığı oyunda duygusal anlar yaşandı. Daha sonra Gezi şehitleri şahsında tüm devrim şehitleri için saygı duruşu yapıldı. Ardından Yorgan adlı kısa film izledik. Şiir ve müzik dinletisinden sonra Liseli YDG’li yoldaşların hazırladığı Gezi Direnişi sinevizyonu izledik. 3 Kasım ve 6 Kasım’a çağrı yapıldıktan sonra etkinliğimiz sona erdi.

İstanbul YDG

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu