Dünya

YDG Almanya, “Gelişen baskı politikalarına karşı çare direniştir”

YDG Almanya, NAV-DEM özelinde Alman devletinin demokratik göçmen kurumlara yönelik artan baskılarına yazılı bir açıklama ile tepki gösterdi.

H. Merkezi: Yeni Demokratik Gençlik Almanya, demokratik göçmen kurumlara yönelik Alman devleti tarafından artan baskıları kınadı.

Yeni Demokratik Gençlik (YDG) Almanya, “Almanya’da artan baskı politikalarına son verilsin!” başlıklı yazılı bir açıklama yayımlayarak, demokratik göçmen kurumlar üzerindeki baskıya tepki gösterdi.

 

Alman devleti baskın ile devrimci, demokratlara mesaj vermeye çalışıyor

Almanya devletinin son süreçte faşist T.C. devleti ile yürüttüğü kirli ilişkilerinin sonucunda Almanya ́da faaliyet yürüten demokratik göçmen kurumlara yönelik baskıların arttığına dikkat çeken YDG Almanya, “Bunun son örneğini Hannover ́de NAV-DEM kurumuna yönelik gerçekleştirilen baskında gördük” dedi. Hannover ́de engellenmek istenen Newroz yürüyüşünde devlet politikası olarak kendini gösterdiğini kaydeden YDG Almanya, her türlü yasakçı ve baskıcı anlayışa karşı binlerin doldurduğu Newroz alanından ürken emperyalist Alman devletinin akabinde bu baskın ile devrimci, demokrat, yurtsever kesimlere mesaj vermek istemekte olduğunu belirtti.

 

Baskı politikaları anti-faşist, anti-emperyalist mücadele yürüten her kesime yöneldi

Kürt halkının bayrak ve sembollerini yasaklamaya çalıştığını dile getiren YDG Almanya, son olarak şunları söyledi; “Son süreçte Avrupa genelinde sağ, popülist, ırkçı politikanın gelişmesi ile artan baskılar söz konusudur. Buna karşın anti-faşist ve anti-emperyalist mücadele de gelişmektedir. Emperyalist Almanya‘da bu baskı politikaları ile sadece NAV-DEM‘e yönelmemiş anti-faşist ve anti-emperyalist mücadele yürüten kurumlar ve aktivistlere de yönelmiştir. Bunun örnekleri G20 öncesi ve sonrasında yaşananlarda ortadadır. Gelişen baskı politikalarına karşı çare direniştir. Artan baskı ve yasaklamalara son verilsin! Yaşasın Enternasyonal Dayanışma!”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu