DünyaGüncel

Viyana’da Enternasyonal Dayanışma Eylemi

Hasta devrimci tutsak Ali Osman Köse'ye sahiplenmek ve direnen Filipin halkı ve devrimcileri katleden işbirlikçi Duterte rejimi protesto etmek amacıyla haftalık eylem ortaklaştırıldı.

Direnen halklar hem hapishanede hem dışarıda emperyalizmin uşakları tarafından hedef alınıyor ve katliamlar uğruyor.  Türkiye’den Filipinler’e kadar devrimci hasta tutsaklara ve direnen halklarla dayanışmayi vurgulamak için, 30 Haziran Çarşamba günü Viyana’da protesto miting düzenlendi.

Son süreçte Filipinlerde Lumad halkına ve devrimcilere yönelik çoğalan siyasi cinayetleri, Ali Osman Köse ve tüm hasta tutsaklara uygulanan sessiz katliam politikaları protesto edildi.

Saat 18.30’ta başlayan ve 1 saat süren eylem sürekli yağmur altında gerçekleştirildi, ancak yine de Ali Osman Köse için bir kaç bildiriyi dağıtmak mümkün oldu. Filipinler’deki Duterte rejiminin gerçekleştirdiği katliamlara ve “red tagging” adı altında yayınlanan hedef listelerine karşı “Cinayetleri Durdurun” yazılı pankartların yanı sıra “Tüm Siyasi TUtsaklara Özgürlük” yazılı pankart ve Ali Osman Köse ile Mumia Abu Jamal’ın da dövizleri açıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu