Dünya

Ulm’de Nubar Ozanyan, MLKP, MKP ve PKK şehitleri anıldı

Ulm: Almaya’nın Ulm kentinde TKP/ML üyesi TİKKO Rojava Komutanı Nubar Ozanyan, MLKP, PKK ve MKP önder kadro ve savaşçıları için Partizan tarafından bir anma gerçekleştirildi.

Partizan tarafından 3 Eylül günü Rojava’da şehit düşen TKP/ML üyesi TİKKO Rojava Komutanı Nubar Ozanyan, Nurhak’ta TC güçleriyle girdikleri çatışmada şehit düşen MLKP Kürdistan Birlikler komutanı Hüseyin Akçiçek ve PKK gerillası Oğuz Aksu, Dersim’de şehit düşen MKP’nin önder kadro ve savaşçıları Mahir Kes, Sevda Serinyel, Mahir Özgül, Uğur Yalcın, Fırat Kasım için bir anma düzenledi.

Anma devrim ve komünizm şehitleri için saygı duruşu ile başladı. Nubar Ozanyan ile ilgili gösterilen iki sinevizyonun ardından TKP/ML Ortadoğu Parti Komitesi imzalı açıklama okundu. Açıklamada,  61 yaşındaki komutanın tüm zorlukları üstlenerek şehit düşmeden kısa bir süre önce Dersim dağlarına çıkışı ve yoldaşlarını özlemle bekleyişi dikkat çekti.

Açıklamanın ardından Nubar Ozanyan’ın Ortadoğu kamp çalışmalarını gösteren bir sinevizyon ve Dersim’de şehit düşen TİKKO gerillası Yetiş Yalnız’ın “Yurdal yoldaş ve havale Mazlum” için söylediği türkü dinletildi.

 

Saldırılar, örgütlü bir karşı duruşla durdurulabilir

MKP adına yapılan konuşmada, faşist devletin gün geçtikçe artan saldırılarına vurgu yapıldı. Tüm bu saldırıların ancak örgütlü bir karşı duruşla durdurulabilineceğini dile getiren MKP, devrimin bedel ödenerek kazanılacağı ifade edildi. MKP adına yapılan konuşmanın ardından MKP tarafından hazırlanmış olan sinevizyon gösterildi.

 

Her alanda yeni tohumlar ekti

MLKP temsilcisi ise yaptığı konuşmada, FESK komutanı Hüseyin Akçiçek’in tekstil işçiliğinden birleşik devrimci cephe’ye kadar tüm devrimci faaliyetlerde tereddütsüz yer aldığını belirtti. Akçiçek’in mütevazi, cesaretli, paylaşımcı kişiliğinin olduğu kaydedilerek bulunduğu Rojava, Şengal, Nurhak, Dersim, Istanbul’da her alanda yeni tohumlar ektiği ve ölümü güler yüzüyle karşıladığı anlatıldı.

{gallery}mkp-mlkp-pkk-nubar-ozanyan-ulmde-anildi{/gallery}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu