Kadın

Ulm Kadın Platformundan 8 Mart etkinliği; “Birlikte Daha Güçlüyüz“

Partizan ve Yeni Kadın’ın da aralarında bulunduğu Ulm Kadın Platformu “Birlikte Daha Güçlüyüz” şiarı ile 8 Mart etkinliği gerçekleştirdi.

Ulm: HDK- Ulm Kadın Meclisi Girişimi, SKB, Partizan, SYKP Avrupa Kadın Meclisi, TJK-E, MLPD, ADKH ve Yeni Kadın’dan oluşan Ulm Kadın Platformu 8 Mart vesilesiyle “Birlikte Daha Güçlüyüz“ şiarı ile bir etkinlik düzenlendi. Yüzlerce kişinin katıldığı gecenin geliri ise Efrîn’e bağışlandı.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlama ve Efrîn’le dayanışma gecesi yoğun katılımlı gerçekleşti. Güçlü programıyla kadın dayanışmasının ve emperyalist savaşlara karşı halkların onurlu direnişinin nasıl zaferle taçlandırılabilineceğinin öneminin vurgulandığı bir gece oldu. Gecede Stuttgart Tohum Kültür Derneği ve Nürnberg Dialog Der Kültür Derneği bünyesinde çalışmalarını yürüten Stuttgart Tohum Korosu ve Nürnberg Kadın Erbane Grubu kitlenin yoğun beğenisini kazandı. Sık sık “Jin Jiyan Azadi” sloganlarının atıldığı gecede kadın dayanışmasını öne çıkararak destek veren sanatçı Gülseher Kürtçe türküler seslendirdi. İki kadın tarafından “Tanya“ şiiri seslendirilirken geceye ara verildi.

Aranın ardından Cizre Belediye Eş Başkanı Leyla İmret hendekler sürecini ve Efrîn direnişini konu alan bir konuşma yaptı. İmret, enternasyonal dayanışmanın önemini ve gerekliliğini vurgulayarak konuşmasını sonlandırdı.

Gecede son olarak Grup Yorum üyesi Tülay ezgileri ile sahne aldı. Dayanışmanın ve faşizme karşı ortak mücadelenin öneminin daha fazla öne çıktığı bu günlerde gece başarılı ve coşkulu bir şekilde sonlandırıldı.

{gallery}ulm-kadin-8-mart-etkinligi{/gallery}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu