Güncel

Tutsaklarla Dayanışma İnisiyatifi’nden Filistinli tutsaklar için eylem

H. Merkezi: TDİ Filistinli esirlerle dayanışmak için Galatasaray Lisesi önünde basın açıklaması yaptı, “Ahmad Sa’adat ve Filistinli esirlere özgürlük” istedi.

Tutsaklarla Dayanışma İnisiyatifi (TDİ), FHKC Genel Sekreteri Ahmad Sa’adat ve Filistinli esirlerle dayanışmak için bugün (14 Ocak) Galatasaray Lisesi önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. “Ahmad Sa’adat ve Filistinli esirlere özgürlük” pankartı açan kitle adına açıklamayı Ali Doğan yaptı.

 

“Siyonist İsrail esirlere saldırarak irade kırmak istiyor”

Siyonist İsrail devletinin, direnme hakkını kullananları hapishanelere atarak onların iradesini kırmaya çalıştıklarını ve Filistin topraklarını işgal eden Siyonist İsrail devletinin Filistinli esirlere de saldırdığını vurgulayan Doğan, “Nisan ayında Filistinli esirlerin başlatmaya hazırlandığı açlık grevine engel olmak isteyen İsrail devleti geçtiğimiz günlerde FHKC’nin hapishanedeki liderlerinden Kamil Abu Hanish’i de katı tecrit altına aldı. FHKC’nin Hapishane Kolu da bu keyfiliğe karşı devrimci bir yanıt vererek tüm işgal hapishanelerinde seferberlik ilan etti” dedi.

 

“Siyonist rejimden değil Filistin halkından yanayız”

FHKC’nin Sa’adat’ın tutsak edildiği 15 Ocak’ta tüm dünyayı dayanışmaya çağırdığını hatırlatan Doğan, kendilerinin de bu çağrıya uyarak Filistinli esirlerle dayanışmak için burada bulunduğunu ifade etti. Çok yoğun baskı ve tutuklamanın olduğunu bir coğrafyada yaşadıkları için Filistinli direnişçileri çok iyi anladıklarını belirten Doğan, “Türkiye’deki hapishanelerdeki baskı ve insanlık dışı uygulamalara karşı sesimizi yükselttiğimiz gibi Siyonist İsrail devletinin hapishane politikalarına karşı da sesimizi yükseltiyoruz. Tavrımızı ve safımızı TC devleti gibi İsrail’den yana değil Filistin’den yana, zulmeden Siyonist rejimden yana değil direnen Filistin halkından yana belirliyoruz” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu