GüncelManşet

Tunceli Valiliği’nden gayri müslim düşmanlığı: “Boynunda ve elinde haç işareti olan…” gerilla!

Pülümür’de 7 gerillanın ölümsüzleştiği operasyon açıklamalarını Türk bayrağı ile açıklayan Tunceli Valiliği, gerillalardan birinin boynunda ve elinde haç işareti olduğunu açıklamasında paylaşarak, gayri Müslimlere dönük düşmanlığını açık etti.

H. Merkezi: Dün Dersim’in Pülümür ilçesinde HPG gerillalarına dönük başlatılan operasyona dair açıklama yapan Tunceli Valiliği, operasyonda gerillaya ait 10 sığınağın ele geçirildiğini iddia etti.

Kısa bir süre sonra art arda yeni açıklamalar yapan Tunceli Valiliği 7 HPG gerillasının çatışmalarda yaşamını yitirdiğini duyurdu. Ancak aynı zamanda HDP’li Dersim Belediyesi’nin gasp edilip buraya da başındaki görevlisinin kayyım atandığı Valilik, bu operasyon açıklamalarını Türk bayrakları görselleri ile paylaştı.

 

“Boynunda ve elinde haç işareti olan…” gerilla!

Valilik açıklamaları genel olarak görsel kullanmadan paylaşım yapılmasına karşın Türk bayrağı kullanılacak denli Valiliği heyecanlandıranın şehit düşen gerilla sayısından ziyade gerillalar içerisinde Dersim 1988 doğumlu ve devletin arama listesinde Turuncu Listede kaydı olan Mahir kod isimli Cihan Kıt ve aynı listede kaydı olan Dersim 1994 doğumlu Baran kod isimli Haydar Gül’ün olması olduğu açığa çıktı.

Bu heyecanını bastıramayan Tunceli Valiliği, aynı anda gayri Müslimlere dönük düşmanlığını açık etmekten geri durmadı. 7 gerillanın yaşamını yitirdiği açıklamasının ardından bir açıklama yapma gereği daha duyan Valilik, şehit düşen gerilla için “boynunda ve elinde haç işareti olan…” tanımlamasını hem açıklama başlığına taşıdığı hem de açıklama içerisinde aynı ifadeye yer verdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu