GüncelManşet

TÜRK-İŞ: “Hatay’dayız”, Birleşik Metal İş; “Taksim’deyiz”

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Genel Başkanı Ergün Atalay, 1 Mayıs’ta Hatay’da kendisinin de katılacağı miting düzenleyeceklerini açıkladı. Birleşik Metal- İş ise 1 Mayıs’ta Taksim’de olacaklarını belirtti.

H.Merkezi: Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Genel Başkanı Ergün Atalay, 1 Mayıs’ta Hatay’da kendisinin de katılacağı miting düzenleyeceklerini açıkladı. Birleşik Metal- İş ise 1 Mayıs’ta Taksim’de olacaklarını belirtti. Türk-İş üyeleri ise bulundukları yerde gerçekleştirilecek olan 1 Mayıs kutlamalarına katılacak.

Birleşik Metal-İş Başkanlar Kurulu yaptığı yazılı açıklamada 1 Mayıs’a OHAL’le birlikte sendikal hak ve özgürlüklerin hiçe sayıldığı, iş cinayetlerinin arttığı, adalet ve hukuka güvensizliğin arttığı bir ortamda gidildiğini bildirdi.

1 Mayıs’a sendikal hak ve özgürlüklerin hiçe sayıldığı, iş cinayetlerinin artarak devam ettiği, adalete hukuka güvensizliğin arttığı bir atmosferde gidildiği ifade edilen bildirgede, İstanbul 1 Mayıs’ına ilişkin ise şu açıklama yapıldı: “Başkanlar Kurulumuz, 2018 yılı 1 Mayısın Taksim’de yapılması kararını almıştır. Tüm emek örgütlerini ve sendikaları da Taksim alanında 1 Mayıs kutlamalarına çağırmaktadır”

Hükümetin taşeron işçilerin kadro umutlarını boşa çıkardığına dikkat çekilen bildirgede, ‘taşerona kadro’ aldatmacasına son verilerek şartsız tüm taşeron işçilere kadro verilmesi istendi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu