GüncelManşet

TKP/ML dava tutsakları: “Hesap sorma bilinci ve zafere inançla”

H. Merkezi: “Tüm ezilen azınlıkların ve ulusların mücadelesini sahiplenen Partimiz TKP/ML anlamlı bir tesadüfle katliamların/soykırımların hesabını sormayı ve unutmamayı simgeleyen Ermeni Soykırımının anıldığı bir günde kurulmuştur. Bu vesileyle soykırım şehitlerini bir kez daha anıyoruz” diyen TKP/ML dava tutsakları “Şan olsun 44. yılında Partimiz TKP/ML’ye!” dedi.

Elimize ulaşan mektupta TKP/ML’nin 44. kuruluş yılını kutlayan dava tutsaklarının açıklamasını haber değeri taşıdığı için paylaşıyoruz.

 

Savaşın gerekliklerini yerine getirerek ilerlemek

“Partimiz 44. kuruluş yıldönümüne Dersim’den Rojava’ya Nusaybin’e gerilla güçleri ve militanlarıyla yükselen savaşın gereklerini yerine getirerek girmektedir” tüm hapishanelerdeki TKP/ML tutsakları adına Hiyam Yolcu ve İsmail Yılmaz’ın yaptığı açıklamada, “TKP/ML kurulduğu ilk günden bugüne Kaypakkaya’nın direngen, boyun eğmez yolundan yürümeye, ezilenlerin ve emekçilerin mücadelesini egemenlere karşı yükseltmeye devam etmektedir. Bu uğurda, sonsuzluğa uğurladığımız yoldaşlarımıza verdiğimiz, yürüyüşümüzü zaferle taçlandırma sözümüzü yineliyoruz” diye belirtildi.

 

“Soykırım şehitlerini bir kez daha anıyoruz”

Proletarya Partisi’nin kuruluş sürecine dair “Tüm ezilen azınlıkların ve ulusların mücadelesini sahiplenen Partimiz TKP/ML anlamlı bir tesadüfle katliamların/soykırımların hesabını sormayı ve unutmamayı simgeleyen Ermeni Soykırımının anıldığı bir günde kurulmuştur” denilen açıklamada “Bu vesileyle soykırım şehitlerini bir kez daha anıyoruz” denildi.

Son olarak “Tüm hapishanelerdeki TKP/ML tutsakları olarak emekçi ve ezilenlerin mücadelesini kararlılıkla hesap sorma bilinci ve zafere inançla büyütme sözümüzü tekrarlıyoruz” diye vurgulanan açıklamada “Şan olsun 44. yılında Partimiz TKP/ML’ye”, “Şehit Namırın” sloganlarıyla son buldu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu