Güncel

Tekirdağ 1 Nolu F Tipi’nde Özgür Gelecek tutsaklara yasak!

Hapishanelerde pandemi bahanesi ile birlikte yaşanan hak gaspları artarak devam ediyor.

Devrimci ve yurtsever tutsaklara yönelik yayın yasağı, kitap kısıtlamaları, görüş ve havalandırma haklarının gaspı tüm hapishanelere yayılarak, bir politikaya dönüşmüş durumda.

Pandemi bahanesi ile görüş hakları elinden alınan ve kısıtlanan tutsaklara ulaştırılmak istenen devrimci, sosyalist yayınlar verilmeyerek, tutsaklar tamamen yalnızlaştırılmaya, tecrit içinde tecrit yaşatılmaktadır.

Tekirdağ 1 Nolu F Tipi hapishanede bulunan Tutsak Partizanlara ve devrimci tutsaklara gazetemiz, Basın İlan Kurumunun ilan verdiği gazeteler arasında olmadığı bahanesi ile verilmiyor.

Özgür Gelecek gazetesinin verilmemesine dönük hapishane idaresinin aldığı bu karara, İnfaz Hâkimliğine yazdıkları dilekçe ile itiraz eden tutsaklara, İnfaz Hâkimliği de itirazların reddine karar veriyor. İnfaz Hâkimliğinin aldığı bu kararı da Ağır Ceza Mahkemesine götürerek itiraz eden tutsaklara yine aynı nedenle, itirazın reddi kararı veriliyor.

Mahkemelerin aldığı bu kararları, tutsaklar bireysel başvuru yaparak Anayasa Mahkemesine taşıyorlar. Şimdi Anayasa Mahkemesinin kararı bekleniyor.

Yine aynı hapishanede Tutsak Partizanlara gelen mektuplar örgüt propagandası yaptığı, örgüt kararlarını, örgüt taleplerini içerdiği gibi gerekçelerle karalanarak, bölümler çıkarılarak verilmekte.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu