GüncelManşet

Tekirdağ 1 No’lu F Tipi İdaresi’nden bir ilk daha!

 

H. Merkezi: Partizan Şehit ve Tutsak Aileleri’nin Tutsak Partizan Nihat Konak ile ilgili başlatmış olduğu kampanya haberlerinin yer aldığı sayılarımızın Nihat Konak’ın da tutsak bulunduğu Tekirdağ 1 Nolu F Tipi yönetimi tarafından hem Konak’ın kendisine hem de diğer tutsak Partizanlara keyfi bir şekilde verilmediği öğrenildi.

Hatırlanacağı üzere 16 yıllık tutsaklığın ardından 2013 yılı Aralık ayında tahliye edilmesi gereken Nihat Konak’ın infazı yakılmış ve tahliyesi 3.5 yıl ertelenmişti. Ardından Partizan Şehit ve Tutsak Aileleri ve Konak’ın ailesi tarafından bir kampanya başlatılmış ve basın açıklamaları, imza stantları vb. ile konu gündeme getirilmişti.  

Gazetemize yakınları aracılığı ile durumu anlatan Tutsak Partizanlar, son bir ayda Özgür Gelecek gazetesinin 5 sayısının kendilerine Nihat Konak’la ilgili kampanya haberleri gerekçe gösterilerek verilmediğini açıkladılar. Daha önce de kurum güvenliğini tehlikeye düşürdüğü, hapishane ve yönetimini karalayan haberlere yer verildiği vb. gerekçe ile yayınların engellendiği hapishanede bir ilke daha imza atılmış ve tutsakların haber alma hakkı bu şekilde engellenmiş oldu.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu