GüncelManşet

TAYAD’lı Aileler Gazi mahallesine çağırıyor

İstanbul: TAYAD’lı aileler yaptıkları bir açıklama ile Çağlayan Adliyesinde Berkin Elvan dava savcısın rehin alınması, cezalandırılması sırasında katledilen iki devrimcinin cenazesine sahip çıkma çağrısı yaptı.

Bugün savaşçıları sahiplenmek için adli tıp önüne gidenlere saldırdı, üniversitede savaşçıları sahiplenen öğrenci gençliğe saldırıyor. İzmir, Eskişehir, Antalya’da evleri dernekleri basıp onlarca insanımızı gözaltına aldı.

Onlar bu saldırılarla ne kadar güçlü olduklarının mesajını vermeye çalışıyorlar. Tüm bu saldırılar AKP’nin çaresizliğinin güçsüzlüğünün kanıtıdır. Tüm güvenlik önlemleri, askeri-teknik güçleri iki halk savaşçısının iradesi karşısında yerle bir oldu. İşte AKP’nin saldırılarının ardında bu güçsüzlüğü yatıyor. ” diyen TAYAD’lı Aileler, AKP hükümetine seslenerek bu saldırılardan vazgeçme çağrısı yaptı.

 TAYAD’lı Aileler “Bizler de TAYAD’LI Aileler olarak Berkin için adalet isteyen halk savaşçılarımızın cenazesini sahiplenmeye Gazi mahallesine gidiyoruz. Tüm halkımızı cenazelerimizi sahiplenmeye çağırıyoruz.” sözleriyle cenazelere sahip çıkma çağrısı yaptı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu