Güncel

Tarsus’ta 5 çocuk polis kurşunuyla vuruldu

H. Merkezi: Mersin Tarsus’ta ortada herhangi bir olay yokken polis zırhlı araçlarla mahalleye girerek 15 yaşında bir çocuğu boynundan vurarak ağır yaraladı. E.Y isimli çocuğun ağır yaralanmasının ardından saldırıya tepki gösteren kitlenin olduğu tarafa polis tarafından ateş açıldı.

DİHA’da geçen habere göre, Mersin’in Tarsus ilçesine bağlı Fahrettinpaşa Mahallesi’ne Akrep tipi zırhlı araçla giren polisler, hiçbir olay olmadığı iddia edilen mahallede silahlarla bir çocuğu yaraladı.. Polisin açtığı ateş sonucu 15 yaşındaki E.Y. boynuna isabet eden kurşunla ağır yaralandı. Aynı yaştaki B.B. ise ayağından yaralandı. E.Y kitle tarafından Tarsus Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, B.B.’nin ise yaralandığı yerde polisler tarafından gözaltına alındığı öğrenildi.

Olayın duyulması üzerine olay yerine toplanan mahalleli polisi mahalleden çıkararak mahalle girişlerine barikat kurdu. Barikatların ardından başlayan çatışmada ise ismi öğrenilemeyen 3 çocuğun daha ayaklarına ve bellerine isabet eden kurşunlar ile yaralandığı belirtildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu