EmekGüncel

Tarım emekçilerinin suyu bayram boyunca kesildi!

Çanakkale'ye çalışmaya giden mevsimlik işçilerin suyu 'köye yetmediği' gerekçesiyle bayram boyunca kesildi!

Çanakkale’de, mevsimlik tarım işçilerinin suyu ‘köye yetmediği’ gerekçesiyle kesildi. Urfa’dan Çanakkale’ye çalışmak için gelen tarım işçileri, “Muhtar keyfi olarak suyumuzu kesti” tepkisi verdi.

Biga ilçesi Pekmezli Köyü’nde Kaymakamlık tarafından kendilerine gösterilen yerde kaldıklarını ve sularının kasıtlı olarak kesildiğini söyleyen tarım işçileri arife gününden beri susuz kaldı.

TELE 1’den Barış Önal’ın haberine göre Pekmezli Köyü’nde kendilerine gösterilen alanda çadır kuran işçiler, 19 Temmuz Pazartesi gününden beri sularının akmadığını söyleyerek “Muhtar keyfi olarak suyumuzu kesti. Burada tuvalet, banyo, konteyner var ama kapıları kilitli, su deposu boş” dedi.

Bayrama kadar sularının aktığını söyleyen işçi, ”Arife gününden beri sularımız kesildi. Muhtarla konuştuğumuz zaman köylüye su yetmediğini, bu yüzden suyumuzu kestiklerini söyledi” ifadelerini kullandı.

Su ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kilometrelerce yol gittiklerini belirterek “Çeşmelerden su taşıyoruz. Köylüler oralardan da kovuyor” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu