Güncel

Taksim’de gözaltına alınanlar Vatan’da

İstanbul: Bu akşam (17 Mayıs) Soma ve 18 Mayıs şehitleri için yapılamk istenen eylemde yaşanan polis saldırısında gözaltına alınanlar, işkenceli muayenenin ardından Vatan Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Bu akşam (17 Mayıs) Partizan, HDK/P, Kaldıraç ve Yaşam Ağacı Derneği’nin çağrısıyla Galatasaray Lisesi önünde buluşarak İbrahim Kaypakkaya, Haki Karer ve Dörtler ile Soma’da katledilen maden işçilerini anmak isteyenlere yönelik polis saldırısı gerçekleştirilmişti. Bu saldırı sırasında aralarında Partizan okurlarının da bulunduğu 30 civarında kişi tartaklanarak, onlarca polis tarafından darp eşliğinde gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar bindirildikleri polis otobüsünde “Faşistlerden hesap lafla sorulmaz” ve “İsyan ateşi” gibi marşlar söylediler. Tersten kelepçelenerek muayeneye götürülen eylemciler, muayenelerinin ardından Vatan Emniyet Müdürlüğü’ne sorgu için götürüldüler.

Polis otobüsünde bekletilerek, ifadeye götürülen eylemcilerden biri dönüşte polis tarafından darp edilince otobüs içerisindeki kitle “İnsanlık onuru işkenceyi yenecek” diye sloganlarla bu durumu protesto etti. Sorgu sürüyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu