Dünya

İsviçre’de Devrim Ve Komünizm Şehitleri Ölümsüzdür Etkinliği Gerçekleşti.

İsviçre: Partizan’ın “Devrim ve Komünizm Şehitleri Ölümsüzdür” sloganıyla 28 Ocak tarihinde İsviçre’nin Biel şehrinde düzenlediği anma etkinliği gerçekleşti.

Proletarya Partisine gönül vermiş tüm yoldaşlarımızı ve dostlarımızı bekliyoruz” diyerek çağrısını yaptığı anma etkinliği açılış konuşması ve saygı duruşu ile başladı.

İlk olarak Partizan temsilcisinin konuştuğu anma akışı içerisinde diğer devrimci, yurtsever kurumların konuştuğu ve gönderdiği mesajların okunmasının ardından, TKP/ML TİKKO Rojava Komutanlığının Devrim ve Komünizm şehitleri için yayınladığı yazıda okundu.

Avrupa’nın birçok bölgesinde yapılacak anmalarda gösterilmesi için hazırlanan sinevizyonun ardından, TKP/ML TİKKO Rojava Komutanlığının yayınladığı ve Efrîn’deki savaşa çağrı yaptığı video izlendi.

Son olarak anma etkinliği müzik dinletisi ile devam etti. Anma da geçtiğimiz yıl Kasım aylarında Dersim Aliboğazı’nda şehit olan 12 Halk Savaşçısından biri olan Proletarya Partisi militanı Yetiş Yalnız’ın seslendirdiği “Nisan Güneşi” eserinin seslendirildiği müzik dinletisi hazırlanan şiirler ve Yoldaş seni anacağız marşlarının ardından sonlandırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu