Dünya

İsveç’te Remzi Kartal’ın Katılımı İle Panel

İsveç: Kürdistan Kültür Merkezi’nde Remzi Kartal’ın katılımıyla güncel sürece ilişkin bir panel yapıldı. Panelde Türkiye’nin Efrîn’e yönelik operasyonu ve bununla bağlantılı bölgesel gelişmeler değerlendirildi.

İki kısım şeklinde gerçekleşen panel, saygı duruşuyla başladı. İlk kısmında Kartal tarafından Efrîn Operasyonu’na dair bir sunum yapıldı. Kartal, operasyonun emperyalistlerin onayıyla gerçekleştiğini ve Suriye’nin kuzeyi ile Rojava’daki alternatif sistemin hedeflendiğini ifade etti.

 

“Seferberlik ruhuyla harekete geçelim”

Efrîn’deki direnişin bir dönüm noktası olduğunu belirten Kartal, halkların hayatına eskisi gibi devam etmemesi gerektiğini ve seferberlik ruhuyla herkesin harekete geçmesi gerektiğini söyledi. Panelin ikinci kısmı ise soru-cevap şeklinde gerçekleştirildi.

Dinleyiciler Efrîn direnişine dair yapılması gerekenlerden emperyalistlerin çelişkilerine, Türkiye’nin pozisyonundan Suriye’ye bağlı güçlerin Efrîn’e girmesine kadar birçok meseleye dair soru ve görüşlerini ifade etti.

Avesta’daki yurtsever, demokrat kitlenin yanı sıra Partizan okurlarının da katıldığı panel, bundan sonraki süreci planlayacak komün örgütlenmesinin kurulmasıyla sonlandırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu