Güncel

Suriye’de genel af ilan edildi

Rusya-Türkiye-İran zirvesi öncesinde ise Suriye rejiminin Devlet Başkanı Beşar Esad, genel af ilan etti

Ankara’da yarın Rusya, Türkiye ve İran liderleri arasında yapılacak üçlü Suriye zirvesi öncesinde Şam yönetiminden dikkat çekici bir adım geldi. Suriye rejiminin Devlet Başkanı Beşar Esad, genel af ilan etti.

Suriye devlet televizyonu SANA’nın haberine göre Esad’ın bugün ilan ettiği af, belirli şartlar ve koşullar kapsamında 14 Eylül 2019’dan önce işlenen suçları kapsayacak. Esad’ın onayladığı 2019/20 yasama kararı, ülkenin resmi gazetesinde yayınlanması sonrası yürürlüğe girecek.

Suriye liderinin, Ankara’daki üçlü zirve öncesindeki hazırlıkları da Rusya’yla ele aldığı açıklandı. Suriye Devlet Başkanlığı Basın Dairesi’nden yapılan açıklamaya göre Esad, Rusya’nın Suriye Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev başkanlığındaki heyetle bir araya geldi.

Açıklamada, Esad’ın Ankara’da yapılacak toplantının gündemi konusunda bilgilendirdiği belirtildi. Buna göre Esad, ‘Rusya’nın Suriye’deki savaşı bitirecek olan çözüme ulaşılmasını uzatmak için bölgedeki ve bölge dışındaki bazı ülkelerin oluşturduğu engelleri kaldırmaya yönelik devam eden çabaları’ konusunda da bilgilendirildi. (Haber Merkezi)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu