Güncel

Sultan Karadaş mezarı başında anıldı

Partizan Emektarı Sultan Karadaş ölümünün birinci yıl dönümünde Esenyurt’ta bulunan mezarı başında anıldı.

Bugün saat 16.00’te gerçekleştirilen anmaya, ailesi, dostları ve yoldaşları katıldı.

Karadaş’ın mezarı başında Sultan Karadaş’ın en sevdiği türkü olan “Yoldaş Seni Anacağız” türküsü okundu. Sultan Karadaş, Yoldaş Seni Anacağız türküsünün yanı sıra, şiirler, marşlar ve türküler okunarak anıldı.

Gerçekleştirilen anmada üyesi olduğu Yaşam Ağacı Derneği adına da bir konuşma yapıldı.

“Dar dünyaların insanı değildi”

Yapılan konuşmada şunlar kaydedildi:

Son nefesine kadar iyi bir baba, iyi bir dost, iyi bir yoldaştı. Böylesi kişilikler, günümüz dünyasında çok rastlanan kişiliklerden değil. Birçok insanımız için bir inanç olmak belki bir süreç meselesi, bir merhale ama Sultan Yoldaş gibi böyle ayrıcalıklı insanlar, ömür boyunca inandığı insani değerler için çaba sarf eden insanlardır.

Sultan Yoldaş, her gittiğimiz yerde herkesin yanıbaşında olan insanlardan birisiydi. İnsani duyarlılıkları yüksekti, sadece kendi dertleriyle uğraşan biri değil, nerede müşkül varsa, nerede bir mazlum varsa, nerede gadre uğramış bir insan varsa Sultan Yoldaş her zaman onların yanındaydı.

Gittiğimiz her mitinge Sultan Yoldaş, hepimizden önce gider, yolda bizi karşılayan insanlardan birisi olurdu.

Son derece mütevazı bir insandı. Sultan Yoldaş sadece dar dünyaların, dar grupların, dar çıkarların hesabını güden insanlardan hiç olmadı. O yüzden de Sultan Yoldaş’ı özellikle yaşadığımız bölgede herkes, en yakın arkadaşı, yoldaşı, dostu gibi sevdi ve onu bağrına bastı.

Mezar başında yapılan anma, Sultan Karadaş’ın inanç ve değerlerine sahip çıkılacağı vurgulanarak sonlandırıldı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu