Gençlik

İstanbul YDG’den Aziz Güler anmasına çağrı

H. Merkezi:Rojava’da DAİŞ’e karşı savaşırken şehit düşen BÖG Komutanı Aziz Güler son yolculuğuna uğurlanırken İstanbul Yeni Demokrat Gençlik bir açıklama yaparak cenazeye sahiplenme çağrısı yaptı.

“Gençlik Aziz’i unutmayacak” diyen YDG, açıklamasını “Aziz Güler, gençliğin devrimci enerjisini Rojava’ya taşıyanlardan oldu. Lise ve üniversite gençliğinin akademik, demokratik mücadelesinin yılmaz neferlerindendi Aziz. Onu Genç- Sen’in örgütlendiği dönemlerde, lise ve üniversitelerdeki faşist baskı ve saldırılara karşı gençliğin eylem ve etkinliklerinden tanıyoruz” şeklinde sürdürdü.

Aziz, sayısız genç gibi zulüm ve vahşete karşı gelişen direnişe omuz vermek, karanlığı aydınlatan bir mum olmak için Rojava’daki mevzide yerini aldı” diyen İstanbul YDG, Aziz’in cenazesini 59 gün boyunca sınırda bekletildiğini hatırlattı ve “TC devletinin, hala sınırda beklettiği YPG savaşçılarına yönelik tutumuyla, Suruç ve Ankara katliamlarında bir kez daha açığa çıktığı üzere DAİŞ’le kurduğu ilişki ile Rojava’da devam eden savaşın doğrudan bir tarafı, çeşitli milliyetlerden bölge halkını katleden, kadınlara tecavüz eden, köle pazarlarında satan zulmün tarafındadır. Ve DAİŞ’e indirilen her darbe ve kazanılan her başarı aynı zamanda faşizme karşıda kazanılmış olmaktadır” dedi.

İşte Aziz, bu başarı ve kazanımları bedenleriyle ilmek ilmek ören sayısız savaşçıdan biridir” diyen YDG, 22 Kasım Pazar günü İstanbul-Gazi Mahallesi’nde Şair Abay Lisesi önünden saat 13.00’te başlayacak anmaya çağrı yaptı. (Kaynak: yenidemokratgenclik.com)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu