Manşet

Hergele’ye saldırı: 57 gözaltı

H. Merkezi: Bugün sivil faşistler eşliğinde İstanbul Üniversitesi’ne giriş yapan çevik kuvvet, Hergele Meydanı’nda bulunan öğrencilere saldırarak faşistlerin hedef gösterdiği 57 öğrenciyi darp eşliğinde gözaltına aldı. Polis saldırısı sürüyor.

Son günlerde Dicle Üniversitesi’nde Hizbi-kontra artığı sivil faşistler tarafından yurtsever, devrimci ve demokrat öğrencilere yönelik saldırılar sürerken çatışmalar diğer üniversitelere de sıçramış, bu süreci fırsat bilen faşist, gerici güruhlar bulundukları üniversitelerde öğrencilere polis desteği ile saldırılar düzenlemişlerdir. İstanbul Üniversitesi de bu saldırıların son günlerde en sık gündeme geldiği yerlerden biri.

 

Faşistler hedef gösterdi, polis gözaltına aldı

Üniversiteden bir okurumuzun verdiği bilgiye göre sabah saatlerinden itibaren Beyazıt’ta okulun etrafında toparlanan eli satırlı, bıçaklı bir güruh 12.00 civarında çevik kuvvet eşliğinde kampüsün içerisine girdi.

Bu sırada Hergele Meydanı’nda bulunan devrimci, demokrat ve yurtsever öğrencilere saldıran güruh ve polis, faşistlerin hedef gösterdiği öğrencileri darp ederek gözaltına aldı. Şu ana kadar 57 öğrencinin gözaltına alındığı öğrenildi. Hergele Meydanı’nda asılı olan tüm afiş ve duvar gazetelerinin yırtıldığı ve saldırının sürdürüldüğü belirtiliyor.

 

Protesto eylemi bugün

Yapılan bu saldırı öğrenciler tarafından bugün saat 14.30’da Beyazıt Meydanı’nda protesto edilecek.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu