Güncel

Sincan’dan tutsaklar “24 Nisan umudun ete, kemiğe büründüğü gündür”

H. Merkezi: Ankara Sincan 1 No’lu F Tipi Hapishanesi’nden Tutsak Partizanlar bir açıklama yaparak 24 Nisan’ın, halkın umudunun ete, kemiğe büründüğü gün olduğunu belirttiler ve “Rojava’da, Êfrin’de, Sûr’da-Nîsebîn’de, Cizîr’de-Dersim’de yoldaşlarımızın tarakaları düşman burçlarını döverken kutluyoruz 44. yaşımızı. Kavgamızı can bedeli büyüterek bugünlere getirdik. Ve öyle de taşıyıp zaferle taçlandıracağız” dediler.

“Emperyalizmin bölgemizde yol açıp-geliştirdiği savaşlar, bölge halklarının ve halkımızın acılarının derinleşmesine, kitlelerin bir yandan ırkçılık ve faşizm girdabına girerken bir yandan da üzerlerindeki sömürü çarkının daha fazla emek, daha fazla çalışma, daha az iş, daha az aş, daha az mutluluk, daha zor bir yaşam dayatmasıyla düzenle olan çelişkilerinin arttığı bir süreçteyiz” diyen Tutsak Partizanlar açıklamalarını şöyle sürdürdü:

 

“Devrim kitlelerin eseri olacaksa…”

“Sınıf düşmanlarımız kitlelerin çıkışsızlığına, ellerindeki her araçla, ırkçılık-dini gericilik ve faşizm yönünde bir yol açmaya çabalıyorken, devrimci komünistler de onları kendi sınıf çıkarları etrafında bir olmanın, örgütlü bir güç olmanın çağrısıyla kitleleri sürece hazırlamaya çalışıyorlar. Devrim kitlelerin eseri olacaksa, bu görevimizi ne kadar başarıyla yerine getirdiğimiz zaferin muştusu olacaktır.”

Yeni kavga yılını kutlayan Tutsak Partizanlar halkın Proletarya Partisi’nin bayrağı altında yürütmek için her zamankinden daha fazla çalışacağı sözünü yinelediler.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu