Güncel

Şenyaşar Ailesi adalet nöbetini farklı kentlerde sürdürmeye devam edecek

Nöbete ilişkin konuşan Ferit Şenyaşar "Hukukun nasıl katledildiğini, nasıl üstünlerin hukukunun uygulandığını herkese anlatacağız"

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın başlattıkları “Adalet” nöbeti 102’nci gününde.

Haftanın 5 günü Urfa Adliyesi önüne nöbet tutan Şenyaşar Ailesi, haftanın bir günü ise farklı kentlere giderek siyasi parti ve sivil toplum örgütlerini ziyaret edecek. Aile, yapacağı ziyaretlerde hukuki destek talebinde bulunacak.

Bu ziyaretlerin ilkini Antep’te gerçekleştirecek olan Şenyaşar Ailesi, Antep Barosu, İnsan Hakları Derneği (İHD), Gelecek Partisi, DEVA Partisi, Saadet Partisi ve Halkların Demokratik Partisi’ni (HDP) ziyaret edip hukuki destek talebinde bulunacak.

‘Katiller cezaevine gidene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz’

Antep’te yapacakları ziyaretler öncesi MA’ya konuşan Ferit Şenyaşar, “101 gündür Urfa Adliyesi önünde bir adalet mücadelesi veriyoruz. Bu mücadelemize bir farklılık katarak haftanın bir günü çevre illerde ziyaretler yapacağız. Başta barolar olmak üzere Sivil Toplum Örgütleri (STK), siyasi partileri ziyaret edeceğiz. Şanlıurfa Adalet Sarayı’nda hukukun nasıl katledildiğini, nasıl üstünlerin hukukunun uygulandığını herkese anlatacağız. Bu mücadelemiz devam edecek. Haklı mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Katiller cezaevine gidene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.”

Aile sosyal medya hesaplarından #ŞenyaşarAilesiAdaletİstiyor hashtagiyle, “Adalet mücadelemizin 102’nci günündeyiz. Mücadelemizi sadece Şanlıurfa Adalet Sarayının önünde değil, tüm Türkiye’de duyurmak istiyoruz. Bugün Gaziantep Barosunu ve Gaziantep’te bulunan kurumları ziyaret edeceğiz. Gittiğimiz her yerde adaleti neden aradığımızı anlatacağız. Çünkü uğradığımız zulmün ancak adalet gerçekleştiğinde sona ereceğini biliyoruz” mesajı paylaştı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu