Emek

Semsûr’de torba yasayı protesto eden tütün üreticilerine polis saldırısı

H. Merkezi: Semsûr’de (Adıyaman) tütün üreticilerine hapis cezasını öngören yasa tasarısını protesto eden binlerce kişiye polis saldırdı. Adıyaman Belediyesi önünde buluşarak Valiliğe yürümek isteyen tütün üreticilerine dönük bu saldırıda aralarında Evrensel muhabirinin de olduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

TBMM Genel Kurulu’na sevk edilen Torba Yasa’da bulunan ve makaron veya sigara kağıdına ticari amaçla sarmalık kıyılmış tütün doldurarak satanlara 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezasını öngören düzenlemeyi protesto eden Semsûrlu tütün üreticileri bugün Adıyaman Belediyesi önünde bir araya geldi.

 

Polis tütün üreticilerine ve Cuma Namazı’na saldırdı

Binlerce kişinin bir araya geldiği eylemde polis, kitleyi ablukaya aldı. Buradan Valiliğe yürümek isteyen kitleye polis, cop ve tazyikli su ile saldırdı. Saldırıda çok sayıda tütün üreticisi yaralanırken aralarında Evrensel muhabiri Serhat Buğdaycı’nın da olduğu çok sayıda kişi yerlerde sürüklenerek gözaltına alındı.

Ayrıca polisin Cuma Namazı’nı kılmak için camide bulunanlara da tazyikli su ile saldırdığı da belirtildi. Zaman zaman silah seslerinin de duyulduğu kentte, polis müdahalesi sürüyor. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu