Güncel

Sarıyer’de risk alanı değil talan alanı!

İstanbul: İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı Derbent ve Armutlu Mahallerinin Bakanlar Kurulu kararı ile risk alanı ilan edilmesine tepkiler gecikmedi.

5 Şubat’ta açıklanan kararın ardından sokağa çıkan Armutlu, Reşitpaşa, Refah, Kazım Karabekir, Cumhuriyet ve Derbent Mahallesi sakinleri “Risk Alanı değil rant alanı ilan edildik” dedi.

5 Şubat günü Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü önünde toplanan kitle Risk alanı değil rant alanı ilan edildik”, “Derbent bizimdir bizim kalacak”, “Barınma hakkımız engellenemez” yazılı pankartlar açtı,yolu trafiğe kapatarak yürüdü. İl Müdürlüğü önünde Derbent Halkı adına konuşan Önder Yardımcı, asıl amacın mahallelerinin yüksek rant alanı haline getirilmesi olduğunu, Derbent düşerse tüm Sarıyer’in düşeceğini, Erdoğan Bayraktar’ın hafta sonu mahallelerine geldiğinde tüm Derbentlilerle anlaştığını beyan ederek yalan söylediğini dile getirdi.

Eylem devam ederken Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Ayyıldız, “Tapu tahsisi ya da elektrik su faturası ne varsa bu belgelerle müracat etmeniz dahilinde hak sahibi olacaksanız” diyerek Derbentlilerle adeta alay etti. Halk bu sözleri yuhaladı. Halk topladıkları 1700 dilekçeyi müdürlük yetkililerine teslim edildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu