GüncelManşet

Sarıgazi Dayanışması’ndan 18 Mayıs ve Soma Çağrısı

 

H.Merkezi: Sarıgazi Dayanışması yaptığı bir çağrı ile 18 Mayıs'ın yıldönümünde Soma işçilerinin hesabını sormak için işçi ve emekçileri sokağa çağırdı.

Açıklamayı güncelliğinden dolayı yayımlıyoruz:

"Soma Kömürleri A.Ş’de yaşanan iş cinayetini protesto etmek için Sarıgazi halkı cinayetin yaşandığı gün itibari ile sokaklarda

Sarıgazi Dayanışması olarak yaptığımız eylem çağrısına Gezi İsyanında binler olup akan Sarıgazi halkı, Soma’da yaşanan devlet eli yaşanan iş cinayetine sessiz kalmadı ilk günden başlayarak gün boyu devam eden eylemliliklerde Soma’da yaşanan ve devle ''teşkilatının'' yine insan bedenini hiçe sayan açıklamalarını, sokağa taşarak yürüyüşlerle akşamları barikat başlarında protesto ediyor.

Esnaflar kepenklerini kapatarak, öğrenciler okullarında yürüyüş yaparak, işçiler sokaklara çıkarak tarihin en büyük iş cinayetini teşhir ediyor ve bizi kurtaracak olan kendi kollarımızdır diyerek emekçilerin işçilerin birleşmesi doğrultusunda çağrılar yapıyorlar.

Bu gün Sarıgazi Dayanışması olarak akşam sat 20.00’de komünist önder İbrahim Kaypakkaya şahsında Mayısta ölümsüzleşenlerimizi anmaya ve soma da yaşanan cinayetin hesabını sormak için Vatan İlk Öğretim Okulu önünde olacağız.

Ve bizler diyoruz ki, dayanışmayı büyütmedikçe, işçiler birleşmedikçe, faşizme omuz omuza savaşmadıkça bu düzen, binlerce işçiyi, kadını, genci ve devrimciyi katledecektir.

İşte bunun için tüm halkımızı Mayıs’ın kızıllığında komünist önder İbrahim Kaypakkaya şahsında tüm kaybettiklerimi anmaya çağırıyoruz.

Tarih:16 Mayıs(Bugün)

Yer: Vatan İlköğretim Okulu

Saat: 20.00"

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu