Güncel

“Saldırılarla bizleri yıldıramazsınız”

Bursa: Adana ve Mersinde HDP’ye yönelik yaşanan bombalı saldırılar birçok yerde olduğu gibi Bursa dada protesto edildi. HDP’nin çağrısıyla 19 Haziran günü saat 19.00’da yüzlerce kişi, Kent Meydanında toplandı. Burada, “Mesaj alındı Seni Başkan yaptırmayacağız” HDP imzalı pankart açıldı. Eyleme Partizan’ında aralarında olduğu birçok kurumda destek verdi. Kurum temsilcileri saldırıyı kınayan açıklamalar yaparak, bu saldırının sorumlusu AKP olduğunu ifade ettiler.

HDP Bursa İl Başkanlığı adına PM üyesi Ferdane Kılıç basın açıklamasını yaptı. Kılıç açıklamada, “7 Haziran seçimleri yaklaştıkça partimize yönelik saldırılar da artıyor. Bugüne kadar Genel Merkezimiz dâhil olmak üzere yaklaşık 60 noktada parti binalarımız, araçlarımız, üyelerimiz ve gönüllülerimiz saldırıya uğradı. Bu sabah Adana ve Mersin il binalarımıza yapılan bombalı saldırılar da işin hangi boyuta geldiğini gösteriyor. Adana il binamıza yapılan saldırıda 6 yöneticimiz ve çalışanımız yaralanmıştır” dedi.

Sorumlular açığa çıksın!

Bu saldırıların siyasal sorumluluğunun başta Recep Tayyip Erdoğan ve AKP Hükümeti olduğunu belirten Kılıç,  “Her konuşmalarında partimizi hedef gösteren, Eş Genel Başkanlarımıza, parti yöneticilerimize ve vekil adaylarımıza hakaret eden ve iftira atan bu zihniyet bugün yeni ürünlerini Adana ve Mersin’de almıştır.

 Şu bilinsin ki, hiçbir güç HDP’nin Türkiye halklarıyla buluşmasını engelleyemeyecektir. “Yeni Yaşam” ve “Büyük İnsanlık” çağrılarımız Türkiye’nin dört bir yanında hayat bulmaya devam ediyor. Adana ve Mersin il binalarımıza yapılan bombalı saldırıları nefretle kınıyor, sorumluların bir an önce açığa çıkarılmasını bekliyoruz.” dedi.

Kitle eylem boyunca, alkış zılgıt ve sloganlar atarak destek verdi. Eylem çekilen halaylarla bitirildi.  

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu