GüncelManşet

Rojava Komutanlığı: “Cemre” düştü bir kere toprağa, bahar yakındır

H. Merkezi: Minbîc hamlesinde ölümsüzleşen BÖG savaşçısı Eylem Ataş için yazılı bir açıklama yayınlayan Türkiye Komünist Partisi/Marksist Leninist(TKP/ML) Türkiye İşçi Köylü Kurtuluş Ordusu(TİKKO) Rojava Komutanlığı“Cemre” düştü bir kere toprağa, bahar yakındır” dedi.

Elimize E-posta ile ulaşan açıklamaya göre, Minbîc hamlesinde ölümsüzleşen Birleşik Özgürlük Güçleri(BÖG), savaşçısı Eylem Ataş(Cemre Heval) “Erkek egemen sisteme karşı mücadelesini, kadın düşmanı, tecavüzcü, barbar DAİŞ çetelerine karşı mücadeleyle sürdürerek, ezilen tüm kadınlara bir “Eylem” klavuzu olmuştur” diye belirtildi.

 

“Şehitlerimiz eylem kılavuzumuzdur”

TKP/ML TİKKO Rojava Komutanlığı’nın yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Nice güzel kadın ve erkek savaşçılarımızı Haziran ayında ölümsüzlüğe uğurladık. Kimilerini on yıllarca öncesinde kimilerini ise içinden geçtiğimiz bugünlerde. Ama hepsi, kızgın Haziran sıcağında aynı amaç uğruna halkın bağrına defnedildiler.

Tıpkı diğer tüm şehitlerimiz gibi bir “Cemre” daha düşerken toprağa, şehit yoldaşlarımız bize baharı müjdelemeye, yolumuza ışık tutmaya devam ediyor.

27 Haziran’da Mınbiç’i özgürleştirme hamlesinde özgür Rojava toprakları uğruna şehit düşen Birleşik Özgürlük Güçleri savaşçısı Cemre Heval (Eylem Ataş) yoldaşı anıyor, şehit düşen her bir yoldaşımızın önünde, tüm ezilen halkımıza zaferin sözünü veriyoruz.

Cemre yoldaş, erkek egemen sisteme karşı mücadelesini, kadın düşmanı, tecavüzcü, barbar Daiş çetelerine karşı mücadeleyle sürdürerek, ezilen tüm kadınlara bir “Eylem” klavuzu olmuştur.

Sevda ve Eylem yoldaşlar şahsında tüm devrim şehitlerini anıyor, kadın özgürlük mücadelesini daha da fazla büyüterek, onların bıraktıklarını her bir mevziyi dolduracağımıza söz veriyoruz. “Cemre” düştü bir kere toprağa, bahar yakındır.

Devrim şehitleri ölümsüzdür

Şehitlerimiz eylem klavuzumuzdur

TKP/ML TİKKO Rojava Komutanlığı”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu