Güncel

Rakka hamlesi sürüyor, YPG/YPJ bayrakları asıldı

H. Merkezi: Rakka’nın IŞİD çetelerinden temizlenmesi için başlatılan “Büyük Savaş” hamlesi 80. gününde devam ederken, kentte YPG/YPJ bayrakları asıldı.

Demokratik Suriye Güçleri’nin (DSG), Rakka’yı DAİŞ’ten kurtarmak için “Büyük Savaş” adıyla başlattığı operasyonlar 80’inci gününde devam ediyor. Kentte 15 mahalleyi denetimine alan QSD, IŞİD çetelerini dört cepheden kuşattı. Çetelerin karşı saldırılarını da boşa çıkaran DSG, özgürleştirilen sokak, cadde ve mahallelerde temizlik operasyonlarına devam ediyor.

Dihaber’den Nazım Daştan’ın aktardığına göre, DSG’nin ana bileşeni olan YPG/YPJ güçleri ilk kez Rakka kent merkezinde bayraklarını astı. Kentteki operasyonlar ise, Mansûra, Reşid ve Eski Rakka mahallerinde devam ediyor.

Rakka’da üç mahallede çatışmalar sürerken, çetelerin intihar saldırısı boşa çıkarılarak 2’si suikastçı 14 IŞİD çetesi öldürüldüğü belirtildi.

Rakka’yı Özgürleştirme Hamlesi 78. gününde ise çatışmalar Mansur Mahallesi’nde yoğunlaştı.

İntihar saldırısı girişiminde bulunan bir IŞİD çetesi hedefine ulaşamadan Demokratik Suriye Güçleri (DSG) savaşçıları tarafından etkisiz hale getirildiği toplam 4 IŞİD çetesi öldürüldü bilgisi geçti.

Kentin batısında da Mirur ve Nehda mahallelerinde ikisi suikastçi 10 IŞİD çetesi öldürüldüğü üç mahallede ise çatışmaların sürdüğü bildirildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu