Güncel

“Yaşasın örgütlü mücadelemiz”

İzmir: Demokratik Haklar Federasyonu İstanbul’da yapılan operasyonu protesto etti.
Dün sabah saatlerinde (27 Mayıs) İstanbul merkezli olmak üzere 10 ilçede 30 eve baskın yapılmış, 1 Mayıs ve Berkin Elvan eylemlerine katıldıkları gerekçesiyle 26 DHF üyesi operasyonlar çerçevesinde gözaltına alınmıştı.
İzmir DHF tarafından yapılan çağrıyla Partizan, SDP, Kaldıraç, Konak Dersim Derneği gibi kurumların katıldığı eylemde Eski Sümerbank’ta toplanan kitle, TC’nin DHF’ye dönük operasyonları protesto etti.
“Çapalarınız nafile gözaltılar baskılar bizi yıldıramaz. Yaşasın demokratik haklar mücadelemiz” ve “Yaşasın örgütlü mücadelemiz” yazılı pankartların açıldığı eylemde “Gözaltılar tutuklamlar baskılar bizi yıldıramaz”, “Yaşasın örgütlü mücadelemiz” vb sloganlar atıldı.
Yapılan açıklamada, DHF üzerindeki baskıların sınıf mücadelesinden bağımsız olmadığı ve bunun ülke gerçeğinin bir sonucu olarak okunması gerektiği dile getirildi.
Gözaltılara Berkin Elva ve 1 Mayıs eylemlerinin gerekçe olarak gösterilmesinin demokratik haklar mücadelesi karşısında çaresizliğinin bir götergesi olduğu belirtildi.
Açıklamada saldırıların bir nedenini de HDP’nin seçimlerde yakladığı başarıya yönelik olduğu vurgulanarak, bu çabanın nafile olduğu ve demokratik haklar mücadelesinin bir gün zaferle taşlanacağı belirtilerek eylem sonlandırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu