Güncel

“Palalı Sabri” haberlerine erişim engeli getirildi

İstanbul'da 2013'teki Taksim-Gezi İsyanına katılanlara pala ile saldıran Sabri Çelebi'nin suç örgütü kurup “zorla fuhuş ve insan ticareti” yapmasıyla ilgili haberlere yayın yasağı getirildi.

Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, “Palalı Sabri” adıyla tanınan Sabri Çelebi’nin kurduğu suç örgütüne yönelik çalışma başlatmıştı.

Yapılan incelemede Beşiktaş’ta ve Beyoğlu’nda örgüt üyelerince işletilen gece kulüplerinde çalıştırılan yabancı kadınların pasaportlarına örgüt üyelerince el konulduğu, zorla çalıştırılan kadınların seks işçiliğine zorlandığı tespit edilmişti. Örgütün kadınlara kaçmaması için Beyoğlu Talimhane ve Oda Kule civarında kiraladıkları pansiyon odaları, kuaför salonları, marketlerde ikamet sağladığı, gece ise kadınların VIP araçlarla çalışacakları gece kulüplerine götürüldüğü belirlenmişti.

Bu konuyla ilgili yapılan operasyon sonucu yapılan ev baskınlarında 6 kişi gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınanlardan birinin Taksim-Gezi İsyanına katılan halka ve devrimcilere pala ile saldıran Sabri Çelebi olduğu ortaya çıkmıştı. Sabri Çelebi ile ilgili 13 Eylül 2021’de yayınlanan haberde kişilik hakları ihlali gerekçesiyle, İstanbul 3. Sulh Ceza Hakimliği‘nin 13 Eylül 2021 tarih ve 2021/3157 sayılı kararı ile erişime engellendi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu