Güncel

Özsavunma hakkını kullanan Melek İpek’in ömür boyu hapis isteniyor!

Melek İpek, kendisine saatlerce işkence eden ve defalarca kez ölüm tehdidinde bulunan evli olduğu Ramazan İpek’e karşı özsavunmada bulundu; Ramazan İpek ölürken, Melek işkenceden yaralı olarak kurtulmuştu.

Antalya’da Melek İpek’in evli olduğu erkek Ramazan İpek’in öldürülmesine ilişkin Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame, Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre; Cumhuriyet Savcısı Haki Çeliker imzasını taşıyan iddianamede, evli olduğu erkek Ramazan İpek’i kasten öldürmek suçundan davada sanık olarak görülen Melek İpek için ömür boyu hapsi istendi. Savcı, olayın meşru müdafaa olmadığını, Melek İpek’in tahrik indiriminden yararlanmasını istedi.

Davanın görülmesine önümüzdeki günlerde başlanacak.

İşkence, tecavüz ve cinayet teşebbüsüne maruz kaldığı için nefsi müdafaada bulunarak evli olduğu erkeği öldüren Melek İpek tutuklandı. Sosyal medyada #melekipekserbestbırakılsın etiketiyle kampanya başlatılmıştı.

Nöbetçi hakim tarafından tutuklanan Melek İpek, Ramazan İpek’in kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu ve işkence ettiğini anlatarak kendisini korumak için eline silah aldığını ifade etti.

Ramazan İpek’in kendisine tecavüz ettiğini ve fiziksel darp ile işkence uyguladığını belirten Melek İpek, çocuklarına da şiddet uygulayan ve ölümle tehdit eden Ramazan İpek’in kendisini öldürmeye çalışırken odada bıraktığı silahla kendisini savunmaya çalıştığını belirtirken “Elimden silahı almaya çalışırken silah patladı. Tek el ateş aldı. Nasıl patladığını bilmiyorum” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu