Güncel

Özgür Gündem davaları ertelendi

Özgür Gündem ile dayanışmak amacıyla başlatılan Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği kampanyasına katılanlar ve gazetenin genel yayın yönetmenleri hakkında açılan davaların duruşması ertelendi

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Özgür Gündem ile dayanışmak için başlatılan Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği kampanyasına katılan Gazeteci Can Dündar ile gazetenin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü İnan Kızılkaya’nın “kamu görevlisine hakaret” suçlamasıyla yargılandığı davanın 15’inci duruşması Çağlayan’da bulunan İstanbul 2’nci Asliye ceza Mahkemesinde görüldü.

İnan Kızılkaya’nın katılmadığı duruşmada avukatı Özcan Kılıç hazır bulundu. Mahkeme başkanı, Can Dündar hakkındaki yakalama emrinin infazının ve savunmasının yurt dışından alınmasına yönelik uluslararası istinabe evrakına cevabın beklenmesine karar vererek, bir sonraki duruşmayı 4 Mart 2021 tarihine erteledi.

4 Mart 2021’e ertelendi

Verilen kararın ardından aynı mahkemede, Özgür Gündem gazetesinin Genel Yayın Yönetmenleri Hüseyin Aykol, Zana Kaya ile gazetenin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü İnan Kızılkaya ile Kürt Siyasetçi Hatip Dicle’nin “Hükümeti, yargı organlarını veya emniyet teşkilatını alenen aşağılama” ve “Türk milletini, cumhuriyetini ve Türkiye Büyük Millet Meclisini alenen aşağılama” suçlamalarıyla yargılandığı davanın 17’nci duruşması görüldü.

Aykol, Kaya, Kızılkaya ve Dicle’nin katılmadığı duruşmada, avukatları Özcan Kılıç hazır bulundu. Mahkeme, Hatip Dicle hakkında çıkartılan yakalama emrinin infazının beklenmesine karar vererek, duruşmayı 4 Mart 2021’e erteledi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu