Güncel

OHAL’I fırsata çevirmelerine izin vermiyoruz!

Elinize gazetemizin 92. sayısının ardından 94. sayısı geçtiğinde “acaba 93. sayıya ne oldu?” sorusu muhtemelen okurlarımızın da gündeminde olacaktır. 93. sayımız “darbe ve OHAL” gündemi ağırlıklı olarak hazırlandı, ancak çeşitli olanaksızlıklar nedeniyle basılamadı. 94. sayımız, kimi 93. sayımızın makaleleri içerse de esasen daha güncel yoğunluklu meselelerle hazırlandı.

Gazetemizin “Objektifimizle yaşamı yeniden inşa edenlerin yanındayız” diyerek başlattığı çalışma ve YDK ve YDG’lilerin yaz sürecini yeniden inşa çalışmalarında geçirme kararını hayata geçirme yönelimleri sonucu sayfalarımızda Gever’den izlenim ve röportajlara yer verdik. Ayrıca 16.’si gerçekleşen Munzur Festivali’nden muhabirlerimizin aktarım ve röportajlarına da sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Ve tabii olmazsa olmazımız: başarısız darbe girişimi ve ardından yürürlüğe konulan OHAL’e ilişkin kimi tartışmalar da gazetemizde yer alıyor. OHAL’in icraatlarında ilk olarak hedef aldığı hapishanelerde yaşananlara, işkencenin olağanlaştırılmasına ve tutsak okurlarımıza dönük baskı ve saldırılara ilişkin haberler özel olarak gündemimizde yerini koruyor. Yine patronların bu dönemi fırsata çevirme gayretine karşı işçi-emekçilerin verdiği mücadeleden kesitler de öyle…

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu